PROTHERM

Kombinizin sağlıklı çalışabilmesi için Protherm Kombi Servisi tarafından 6 ay da bir düzenli bir peryodik bakım yapılmalıdır.

11 Aralık 2013 Çarşamba

Protherm Arıza Kodları


Protherm Kombi Arızalarının Kodları aşağıdaki gibidir bu arıza kodlarını sizler için Protherm Kombi modellerine göre sıralayacağız.

Protherm Panther

F0 Kodu: Tesisattaki su 0.6 bar'ın altında kombiye su basmak gerekir.

F1 Kodu: Kombide alev oluşmuyor. Gazların açık olduğuna bakın.

F2 Kodu: Kalorifer gidiş suyu NTC sensör arızası.

F3 Kodu: Kombi aşırı ısınmadan dolayı arıza yapıyor. Bu arızada lütfen yetkili bir servise danışınız. Biz yada şehrinizdeki en yakın servise.

F5 Kodu: Dış hava sensör problemi. Yalnızca dış hava sıcaklığına göre kontrol konumunda çalışan ci- hazlarda görüntülenebilecek bir arıza kodudur. Dış hava sensörünün arızalandığı ya da cihazla bağlantısının kesildiği durumlarda görülür. Bu durumda cihaz kendini otomatik olarak kapatır. Arıza giderilene kadar dış hava sıcaklığına göre kontrol fonksiyonu devre dışı bırakılarak cihaz çalıştırıla-bilir. En yakın teknik servisten dilerseniz bizden teknik servis yardımı alabilirsiniz

Protherm Leopard

F4 Kodu: Sıcak su arıza NTC arızası ısı sensörü sıcaklığın geçtiğini algılamıyor. Cihazın sıcak su NTC'si değişektir.

F7 Kodu: Su barının yetersiz olduğunu bildirir kombiye su basılması gereklidir 1.5 ile 2.0 bar olması gerekli.

Diğer hata kodları Protherm Panther Modeli hata kodları ile aynıdır.

Protherm Lynx

F1 Kodu: Aşırı ısınma emniyet hatası kalorifer petekleri en az üç tanesi açık olması gerekecektir. Filtreyi temizletmeniz gerekir ve Protherm Lynx kombinizi resetlemeniz gerekmetedir.

F2 Kodu: Kullanım suyu sensöz arızası  kombinizin sıcak su sensörünü değiştirin ve resetleyin.

F3 Kodu: Tesisat gidiş suyu sensör arızası kombinizin kalorifer gidiş NTC'sinin değişmesi ve kombinizin yeniden resetlenmesi gerekir.

F4 Kodu: Gaz yokluğu ve iyonizasyon hatası kombinizin yanında gaz vanasının açık olduğuna bakın ve kombinizi resetleyin eğer sorun devam ederse elektrik prizini ters takın ve yeniden resetleyin sorun halen devam ediyor ise kombinizin anakartının değişmesi gerekmektedir.F5 Kodu: Hava akış hatası kombinizin peteklerde bulunan havasını kontrol ediniz cihaz uzun süre çalışmamış ise sirkilasyon pompası sıkışmış olabilir pompayı gevşeterek su basıncını tamamlayın ve Protherm Kombinizi resetleyin.

F6 Kodu: Tesisat dönüş suyu NTC sensör arızası kombinizin kalorifer dönüş NTC'sini değiştirin ve kombinizi resetleyin.

F9 Kodu: Hava akış swich kontak hatası bu arıza lodoslu havalarda görülür kombinizin hava prostadını değiştirin ve kombinizi resetleyin.

F10 Kodu: Tesisat suyu basınç hatası kombinizin su basıncını tamamlayın ve kombinizi resetleyin.

F11 Kodu: Tesisat devirdaim hatası kombinizin sirkilasyon pampasında hava olabilir sıkışık ise pompayı genişletin devam ederse değiştirin.

F12 Kodu: Düşük voltaj hatası elektriği kontral edin kombiye regulatör takın.

Protherm Kombi Servisi kurumsal sitemiz için burayı tıklayabilirsiniz!